Takım Elbise Kuru Temizleme

Erkekler için şıklık söz konusu olduğunda, ilk akla gelen şey takım elbisedir. Düğünler, özel davetler, iş görüşmeleri, toplantılar, özellikle de resmi kurumlarda ofis hayatı, takım elbise giymeyi adeta zorunlu hale getirir. Henüz bir düşünür “Ne giyersen o’sun!” sözünü telaffuz etmiş olmasa da, kıyafetler kişinin karakterine dair ilk izlenimi oluşturan unsurlardır. Her zaman şık ve kaliteli giyinmek elbette mümkün değildir, ancak temiz ve ütülü kıyafetler kişinin hem karşısındakine hem de kendisine saygını gösterir. Bu nedenle takım elbise kuru temizleme uygulamaları, diğer kıyafetlere göre biraz daha fazla hassasiyet ister.

Siz hiç takım elbiseyle köpeğini gezdirmeye çıkan birini gördünüz mü? Peki ya spor yapan? Muhtemelen takımları çekip arabasını tamir eden biri de çıkmamıştır karşınıza. Takım elbise giyildiyse, mutlaka özel bir şeydir vardır ve o gün sadece görünüm değil, davranışlar da saygınlaşmak zorundadır. Resmi dairelerde, bankalarda, plazalarda çalışanları düşünün. Takım elbise giyme zorunluluğu olan bu insanların, bu denli nazik davranışlar sergilemesi elbette tevekkeli değildir. Takım elbise, karakteri bile değiştiren bir unsurken, yıkama işlemleri nasıl önemsiz olabilir? Ev ortamında yıkanması uygun olmayan bu giysiler için mutlaka düzenli olarak kuru temizleme uygulaması yapılması gerekir.

Takım elbise kuru temizleme uygulaması yapılmayıp, ev ortamında temizlenmeye çalışıldığında şık görünümünü kaybeder. Hangi ayarda yıkanırsa yıkansın, çamaşır makinesi takımın deforme olmasına neden olur. Bu da özenerek alınan, hatta ciddi rakamlar harcanan bu giysilerin, kısa sürede tekrar kullanılamaz hale gelmesi demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code