Takım Elbise Ütüleme

Erkekler için şıklık söz konusu olduğunda, ilk akla gelen seçenek takım elbise oluyor. Sevmeyenlerin bile ömründe birkaç kez giymek zorunda olduğu takım elbise, doğru seçimler yapıldığında oldukça hoş bir görünüm kazanılmasına olanak sağlar. Medeniyetin temsili olan giysi türlerinden biriyken, şıklığın yakalanabilmesi için temizliğine ve takım elbise ütüleme işlemine dikkat etmek gerekir.

Birçok kişinin bildiği gibi takım elbise ev ortamında yıkanmaz. Satın alındığı sırada bu konuda bilgi verildiği gibi, yıkama talimatında da hangi işlemlerin yapılıp yapılmayacağı yer alır. Ütüleme işlemi de yapılmaması gereken bu giysiler için en iyi çözüm yolu, kuru temizleme hizmetinden yararlanmak olacaktır. Bu sayede takım elbisenin kumaş yapısının bozulmasını engellenirken, yeni ve şık görünümü de korunmuş olur.

Takım elbise nasıl ütülenir?

Her ne kadar ve ortamında takım elbise ütüleme işleminin gerçekleştirilmemesi önerilse de, şansını denemek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir.

– Ütü işlemi için mutlaka ütü masası kullanılmalıdır.

– Takım elbisenin ceketini ve pantolonunu ütülerken ütü bezi kullanmak, kumaşın parlamasını ve renk kaybı oluşmasını engeller.

– Buhar gücü yüksek bir ütü kullanılıyorsa takım elbisenin ceketi için dikey ütüleme yapılmalıdır.

– Ütünün ince ucunu kullanarak düğme aralarını da ütülemeye dikkat edilmelidir.

– Pantolon ütülenirken çift ütü izi yapmamak için iki bacak için de iz ayarlamalı yapılmalı ve sırayla ütüleme işlemi gerçekleştirilmelidir.

– Takım elbisenin gömleği de gömlek ütüleme işlemine uygun olarak yakadan başlanarak, iç yüzeyden ütülenmelidir.

Ütü uygulamaları oldukça detaylı işlemlerdir. Takım elbise söz konusu olduğunda bu uygulamalarda hassasiyet artar. Özel anlarda kullanılan şık ve kaliteli giysilerinizin ütü hatası sonucunda kullanılamaz duruma gelmemesi için, kuru temizleme ve ütüleme hizmeti veren profesyonel noktalar tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code