Abiye Kuru Temizleme

Özel günlerin ve davetlerin vazgeçilmez giysisi, elbette abiyeler. Kadınların gelinlikten sonra, kendilerini en güzel hissettikleri giysi, gösterişli abiyeler oluyor. Düğün, nişan, özel davetler, yemekler ve kokteyllerde bu kadar sık tercih ediliyor olmasının, başka bir açıklaması olamaz. Oldukça şık ve farklı tasarımlara sahip abiye modelleri üretiliyor, ancak bunların temizliği sorun haline gelmeye başlıyor. Özellikle çok fazla dantel, tül ve boncuk detayı bulunan modeller için abiye kuru temizleme hizmetinden yararlanmak gerekir. Evde geleneksel yöntemlerle yıkmaya çalışmak, kendinize büyük bir kötülük yapmanıza neden olur.

Evde abiye temizleme uygulaması yapılırken, çamaşır makinesinde uygun olmayan bir ayarda yıkamak, tamamen formunu kaybettirir ve kullanılamaz hale gelmesine neden olur. Narin yapılı kumaşlara sahip olan modeller, sıcak suyu sevmedikleri için, temas ettiği anda hasar görür. Özellikle tül çok narindir ve abiye boncuklarının yıkama sırasında tüle temas etmesi, sökülmelere neden olur. Bu da elbette elbisenin tadilat görmesi gerektiği anlamına gelir. Abiye temizliğini eziyet olmaktan çıkarmanın en iyi yolu, kuru temizleme seçeneklerinden yararlanmak olacaktır.

Abiye kuru temizleme uygulaması yaptırmaya karar verildiğinde, elbise kuru temizlemeciye teslim edilirken, dikkat edilmesi istenilen hususlar hakkında bilgi vermek gerekir. Eğer üzerinde bilinen bir leke varsa, uygulama öncesinde leke çıkarma işlemi yapılabilmesi için, bu konuda da kuru temizlemeci haberdar edilmelidir. Yoksa özel bir leke çıkarma işlemi uygulanmayabilir. Bu da elbisede var olan lekelerin tam anlamıyla çıkmamasına neden olur. Bu sadece abiye için değil, kuru temizleme işlemi yapılacak olan tüm ürünler için geçerli bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code