Cübbe Kuru Temizleme

Cübbe iş yaşamında ve eğitim hayatında kullanılan özel kıyafetlerden biridir. Kıymetli bir giysi olduğu için temizliği her zaman özen gerektirir. Özellikle hassas kumaş dokusuna sahip olan cübbeler için evde yıkama yoluna gitmekten ziyade, cübbe kuru temizleme hizmetinden yararlanılmalıdır. Bu sayede cübbenin temizliği tam anlamıyla sağlanırken, dokusunun zarar görmesi de engellenmiş olur.

Cübbeler genellikle özel kumaş yapılarına sahiptirler. Yaka ve kol kısımlarında işlemeler yer alır. Bu işlemelerin de yıkama işleminde hasar görmesi söz konusu olabilir. Cübbe geleneksel uygulamalarla temizlenecekse, mutlaka narin yıkama yapılması ve sıcak su kullanmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca kullanılacak olan deterjanın içerisinde de ağartıcı maddelerin bulunmadığından emin olmak gerekir. Aksi takdirde cübbede çok fazla renk değişimi meydana gelir. Bu olumsuzlukları kendinizden uzaklaştırmak için cübbe temizliğinde de kuru temizleme hizmetinden yararlanma yoluna gidebilirsiniz.

Cübbe kuru temizleme uygulamasında ilk adım üzerinde herhangi bir leke bulunup bulunmadığını belirlemektir. Eğer bir leke söz konusu ise bunu ortadan kaldırmak için leke çıkarma işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında kullanılacak olan temizleyici maddeler profesyonel çalışanlar tarafından özel olarak belirlenirler. Leke çıkarma işleminin ardından ise yapılması gereken kuru uygulamaya karar verilir ve işlem gerçekleştirilir. Son olarak kuru ve ütülenmiş şekilde, ambalajlı olarak müşteriye teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code