Kazak Kuru Temizleme

Havaların soğumasıyla birlikte sarıldığım giysilerin başında kazaklar geliyor. Çoğu zaman duygusal bağ bile kurduğumuz bu giysilerin yünlü yapılara sahip olması, temizliğini çok daha önemli hale getiriyor. Bu bakımdan kazak kuru temizleme en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Her ne kadar kazaklar etikette bulunan yıkama talimatlarına göre, çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabiliyor olsa da, bu maalesef kazak dokusunun bozulmasına neden oluyor. Doğru ayarda yıkanan kazakların bile kısa sürede sıkı formunu kaybetmesi, kuru uygulamalarını tercih etmek için en geçerli sebeplerin başında geliyor diyebiliriz.

Kazaklar yünlü yapılara sahip olduğunda, yıkama konusunda biraz daha hassas olmak gerekir. Yün için sıcak su adeta düşmandır ve bu nedenle kazakların mümkün olduğunca soğuk su ile yıkanması gerekir. Birçok kişi soğuk su ile yapılan yıkamanın kazakları tam anlamıyla temizlemediğini düşünür ve yüksek ayarda yıkama işlemi gerçekleştirir. Bu da kazağın çekmesine, daralmasına ve sahip olduğu formu tamamen kaybetmesine neden olur. Yüksek meblağlar ödenerek satın alınan kaliteli kazaklar bile yanlış yıkama nedeniyle kısa sürede deforme olabilir. Kazak konusunda şüphesiz ki en iyi çözüm kuru temizleme uygulamaları olacaktır.

Kazak kuru temizleme uygulaması yaptırıldığında, bunu düzenli hale getirmek kazağı çok daha uzun ömürlü kılacaktır. Çamaşır makinesinde yapılan yıkama işlemi gibi kazağı yormayan ve yıpratmayan kuru uygulamalar, uzun süre yeni gibi kullanma şansı tanır. Üstelik rengini de canlı ve parlak tutmayı başarır. Kazaklar için kuru temizleme yaptırmak uzun vadede düşünüldüğünde ekonomik bir çözümdür. Kazağın kullanım ömrünü uzattığı için, yeni kazak alma ihtiyacını da erteler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code