Tshirt Kuru Temizleme

Yaz aylarında en çok tercih ettiğimiz giysi türü, elbette tshirt oluyor. Pamuklu yapısıyla nefes alan, bu sayede yüksek ısıda kendimizi rahat hissetmemize olanak sağlayan tshirt modeli, favorilerimiz arasında. Ancak onları şık kullanmaya özen gösterdiğimiz kadar, temizlik konusunda da özenli olmak gerekiyor. Tshirt kuru temizleme hizmetinden yararlanarak, hangi türde olursa olsun, yeni görünümünü kaybetmeden dezenfekte olması sağlanabilir.

Tshirt modelleri genellikle canlı renklere ve baskılara sahip olduğunda, yıkama işlemi çok daha karmaşık bir hal alabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için, bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde yapılan küçük bir yıkama hatası, tshirt modelinin kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Tshirt yıkarken mutlaka doğru renklerle bir arada yıkamak ve etikette yer alan talimata uygun ayarı tercih etmek gerekir. Daha yüksek bir ayarda yıkandığında renginde değişim oluşurken, çekme de meydana gelebilir. Bazı tshirt modellerinin etiketlerinde sadece kuru temizleme yapılabileceğine dair ibare yer alır. Bu durumda elde ya da makinede yıkamaya çalışmak yerine, zaman kaybetmeden kuru temizleme hizmeti alınmalıdır.

Tshirt kuru temizleme hizmeti yerine, evde uygulama yapılmak isteniyorsa ters yıkama yapılmaya özen gösterilmelidir. Ters çevirerek makineye atıldığında, özellikle baskılı bir modelse, baskının yıpranması engellenmiş olur. Rengini korumak açısından da bu etkili bir yoldur. Tabi ki ne kadar kaliteli bir kumaş yapısı olursa olsun, çamaşır makinesinde yıkanan ve kurutma makinesinde ya da güneşte kurutulan tshirt modellerinde renk açılmaları meydana gelir. Buna engel olmanın tek yolu, geleneksel temizliği bir kenara bırakıp, kuru temizliği tercih etmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir