Gelinlik Kuru Temizleme

Gelinlik bayanlar için en kıymetli giysidir. Her kadın kendisini bembeyaz bir gelinlik içerisinde hayal eder ve gelinliğini sonsuza dek saklamak ister. Bu özel günün en kıymetli anısı, elbette her daim temiz kalmalıdır. Ancak gelinlik temizliği zannedildiği kadar kolay değildir. Çok kırışmayan ve leke tutmayan kumaş türüne sahip bir model tercih edildiyse, temizlik biraz daha kolay hale gelebilir. Ancak bu konuda en iyi çözüm, gelinlik kuru temizleme hizmetinden yararlanmak olacaktır.

Düğünler genel olarak oldukça yoğun geçen programlara sahiptir. Uzun süre gelinin üzerinde kalan bu giysi, elbette çeşitli lekelere maruz kalır. Özellikle etek uçlarının nasıl kirleneceğini herkes tahmin edebiliyordur. Lekelerin iyice kumaşa işlememesi için, kuru temizleme konusunda zaman kaybetmemek gerekir. Düğün sonrasında en kısa sürede güvenilir bir kuru temizlemeci ile anlaşma sağlanmalı ve tamamen temizlenmesinin ardından sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak saklanmalıdır.

Gelinlik kuru temizleme hizmetinden yararlanmak yerine, evde temizliğini sağlamak isteyenler de olabilir. Bu her ne kadar çok sağlıklı bulunan bir yöntem olmasa da, şu noktalara dikkat edilmesi gerekiyor:

– Sıcak su gelinlik kumaşına zarar verebileceği için, düşük ısıda yıkama yapılmalıdır.

– Gelinlik üzerinde bulunan lekeler, yıkama öncesinde uygun yöntemle çıkarılmalı ve sonra yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.

– Leke çıkmıyorsa çok fazla uğraşmak, farklı yerlere dağılmasına ve kumaşın yıpranmasına neden olur.

– Kullanılan deterjan türüne dikkat edilmeli, özellikle içerisinde ağartıcı bulunmayan temizleyiciler tercih edilmelidir.

– Yıkama işlemi sırasında beyazlatıcılar kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code