Mont Kuru Temizleme

Mont temizliği herkesin dikkat etmeye çalıştığı unsurlardan biri. Soğuk dönemlerde sadık bir şekilde kullandığımız bu giysiler, sıcak dönemler başlar başlamaz, gardıropların en arka kısımlarına itilmeye başlarlar. Temizlik konusunda titiz olanların yaptığı ilk şey, elbette temizleyerek gelecek yıl için kaldırmak oluyor. Bu nedenle mont kuru temizleme hizmeti en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini alıyor.

Giysiler için kuru temizleme yaptırmak önceleri lüks bir hizmetmiş gibi görülse de, artık ekonomik seviyelerde hizmet veriliyor olması bu izlenimi ortadan kaldırdı. Kuru temizlemeci seçeneklerinin artış göstermesi ve uygulamaların rağbet görmesi de bu konuda oldukça etkili. Uzun vadede düşünüldüğünde kuru temizleme yaptırmak ekonomik olarak kâr sağlamak anlamına da gelir. Yüksek ücretler ödenerek satın alınan montlar, geleneksel temizlik uygulamalarıyla temizlendiklerinde, kullanım ömrü kısalır ve yeni görünümleri kaybolur. Bu da yeni mont alma ihtiyacını beraberinde getirir. Kuru temizleme uygulamalarının ise giysilere zarar vermediği gibi, renklerini daha canlı hale getirdiği bilinen bir gerçek…

Mont kuru temizleme uygulamasında yapılan ilk işlem, montu teslim aldıktan sonra, leke çıkarma işlemini gerçekleştirmektir. Eğer bilinen bir leke varsa, mutlaka teslim ederken kuru temizlemecinin bu konu hakkında bilgilendirilmesi gerekir. Montun türüne, kumaşına ve rengine göre uygun olan leke çıkarma işlemi gerçekleştirildikten sonra, temizlik işlemine geçilir. Mont kuru temizlik sonrasında teslim edilirken, ambalajlı haldedir. Ambalajından çıkarılarak bir gün boyunca havalandırıldıktan sonra, aynı ambalajla saklanabilir. Bu sayede yeniden kullanılacağı sürece kadar, herhangi bir toza maruz kalması da engellenmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code