Kaban Parka Kuru Temizleme

Kış mevsimi son bulduğunda ilk yaptığımız şey elbette kaban ve parkaları gardırobumuzdan kaldırmak oluyor. Gelecek kış yeniden kullanmak istediğimiz bu giysilerin, sağlıklı ve kalitesinden ödün vermeden korunabilmesi için, temizlenerek, ambalajlı şekilde saklanması gerekir. Aksi takdirde uzun süre kullanılmadan dolapta kalacak olan kabanlarda bakteri oluşumu meydana gelebilir. Kaban parka kuru temizleme hizmetinden yararlanarak bu sorunun üstesinden gelmek oldukça basit olacaktır.

Kaban ve parka modellerinin ev ortamında temizlenmesi oldukça zahmetlidir. Normal giysiler gibi çamaşır makinesinde yıkandıklarında, kumaş yapıları zarar görebilir. Üstelik renk değişiklikleri de oluşur. Bu nedenle yıkamadan önce etiketinde yer alan talimatlara göre hareket etmek gerekir. Bazı kaban modelleri için sadece kuru temizleme yapılır ibaresi de söz konusu olabiliyor. Özellikle bu şekilde bir bilgilendirme söz konusu ise çamaşır makinesinde yıkanması ve ardından klasik ütü uygulamasının yapılması, kabanın tamamen deforme olması anlamına gelecektir.

Kaban parka kuru temizleme uygulaması, oldukça kalın kumaş yapısına sahip olan bu giysi türlerinin, ilk gün ki görünümlerini korumasını sağlar. Hem görsel estetikliğini kaybetmemesi, hem de aynı kalitede gelecek sezona ulaşabilmesi için temizlik uygulamasını profesyonellere bırakmak gerekiyor. Kuru temizlemeciler her kumaş yapısına uygun temizleyici ve makine seçimini gerçekleştirdikleri için, giysiler zarar görmeden derinlemesine temizlenebilmekteler.

En az 6 ay boyunca havasız şekilde yeniden kullanılacağı günü bekleyecek olan kaban ve parka modelleri, iyi bir temizlik uygulaması gerçekleştirilmediğinde sağlıklı kullanım şansını da kaybeder. Bu nedenle geleneksel bir uygulama halini alan, kışlıkları kaldırma sezonu geldiğinde, kaban parka kuru temizleme işlemi yaptırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

or scan the code